Duyurular için linke tıklayın.https://dizipub.net/duyurular/

×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Lütfen video açılmıyorsa öncelikle Alternatif butonuna tıklayarak diğer player seçeneklerinde çalışan bir alternatif olup olmadığını kontrol ediniz..

Bildirdiğiniz sorun 48 saat içerisinde ekibimiz tarafından giderilecektir. Artan trafik sebebiyle maalesef sorun giderildiğinde artık sizleri haberdar edemiyoruz.

Açıklama

Dışişleri Bakanı Sir Edward Grey liderliğindeki İngiliz Dışişleri Bakanlığı, Balkanlar'da bir suikast haberi aldı. Berlin'de kaiser bunu kendi avantajı için kullanabileceğini düşünüyor.

Son Yorumlar

 1. Yadigar Usta (@YadigarUsta) Misafir

  02:11 sahne karesine dikkat ediniz. Turkey ifadesi kullanılan bir künye(etiket) sözkonusudur.
  Oysaki sözkonusu 1914 yılında Turkey olarak işaret edilen devlet Ottoman (Osmanlı İmparatorlıugudur) dır
  Sözkonusu telgrafların gelecekte kurulacak Republic of Turkey (Türkiye Cumhuriyetine) ne zaman ulaşacagıı varınız siz tartışınız.
  Demek istediğim şudurki; Bu filmdeki görüntülerden tarihi bilğiler elde edinip başka tartışma konularında konu hakkındaki cahilliğinizi tescil etmeyiniz.
  Zır cahillerin k*çlarından uydıurdugu Tarih-Kurgu kategorisine layık uyduruk bir dizidir.

  0 -1
  • SuitsRocker Misafir

   cahil misiniz “Turkey” zaten yüzyıllardır avrupalıların kullandığı, Türklerin bulunduğu bölgeyi ifade etmek için kullanılan bir kelime

   0 -1
  • Mahir Misafir

   osmanlı imparatorluğu değil osmanlı devleti evet haklısın daha devletlerin resmi tarihini bilmeyen insanlar tarih dizisi çekiyor bana göre hepsi uydurma senaryo

   0 -1
 2. Okan KOÇ Misafir

  Yadigar Bey 17. yüzyıldan sonra batıda diplomatik çevrelerde Osmalı ve Türkiye iki ismiyle de kullanılmıştır.Çünkü Osmanlı imparatorluğunun merkezi olan Turkey,Birleşik Krallığa İngiltere denmesi gibi genel kullanımdır ve doğrudur.(İngiltere o dönemde İskoçya,İrlanda hatta Hindistan’ı bile kapsar)Çok konuşmayayım 1855 yılından bir İngiliz haritası paylaşayım,artık araştırmadan,bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamayı öğrenirsiniz.Bu haritada Cunhuriyet Kurulmadan 68,dizinin geçtiği tarihten 59 yıl öncesine ait.http://commons.wikimedia.org/wiki/File:1855_Colton_Map_of_Turkey,_Iraq,_and_Syria_-_Geographicus_-_TurkeyIraq-colton-1855.jpg

  0 -1
 3. Yadigar Usta (@YadigarUsta) Misafir

  Okan bey sorması ayıpdır olaylara sizde fransızmısınız? ingiliz haritası diye paylaştıgınız harita Newyork merkezli bir Amerikan yayıncı tarafından yayınlanmış. Bende size bir harita paylaşayım. Sizin gönderdiğiniz harit ile aynı yılda yayınlanmış.olan…
  http://www.antiquaprintgallery.com/ekmps/shops/richben90/images/ottoman-empire-1683-1913-sw-crimea-1854-plan-sevastopol-1855-1956-map-66856-p.jpg
  Sizin haritanın aksine bendeki haritada TURKEY ismi Anadoluyuda kapsıyor. yani sizinde iddaa ettiğiniz gibi, Diplomatik çevrelerdemi yoksa toplumsal konulardamı yer alır bilmem, lakin adı hem Ottoman, hem Anatolia, hemde Turkey adı olmamalı.
  buyrun bu haritada ise bölgenin adı ANAOLIA Syria Arabia olarak belirtilmiş.
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/19/Ottoman_empire.svg/800px-Ottoman_empire.svg.png
  Sizin aksinize 😐 ben çok konuşacagım; 1855 yıllarında dijital teknoloji denen hastalıgın mevcut olmadıgını göz önünde bulundurdugumuzda, benim ve sizin kaynak olarak sundugumuz dosyaların gerçekliği her zaman tartışmaya açık kalacakdır. İsterseniz sizde amerikan ve ingiliz yayınevleri gibi açarsınız Photoshopu 15.16. yüzyıllarda Amerikan yerlileri olan Kızılderililerin Afrikada yaşadıgını iddaa eden bir harita düzenler. Ülkenin arşiv dosyalarının arasına sıkıştırır, bir süre sonrada o dosyanın bulunulup, uluslararası ortamda gerçekciliğini tartışmaya açabilirsiniz.
  Demem odurki bir ülkenin, bir makamın, sadece bir ismi, olmalı.
  o dönemdeki insanların tanıdıgı ismiyle “Devleti Aliyyei Osmaniyye” günümüz ingil,izcesindeki ismi ile Ottoman Emrire olarak isimlendirilen makamın ismi kesinlikle Turkey olamaz. Bu tarz iddalar bence sonradan tarihe yamandı. Zaman makinesi cat edip geçmişe yolculuk yapacagmıza göre ben Türkiye Cumhuriyetini tanırım. Sizinde isminize dayanarak bir Türk oldugunuzu varsaydıgım için olaya Fransızmısınız diyerekden giriş yaptım.

  1 -1

Önerilenler