Duyurular için linke tıklayın.https://dizipub.net/duyurular/

Sorun Bildir
Kaynak Seçimi: PUB VID
×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Lütfen video açılmıyorsa öncelikle Alternatif butonuna tıklayarak diğer player seçeneklerinde çalışan bir alternatif olup olmadığını kontrol ediniz..

Bildirdiğiniz sorun 48 saat içerisinde ekibimiz tarafından giderilecektir. Artan trafik sebebiyle maalesef sorun giderildiğinde artık sizleri haberdar edemiyoruz.

Açıklama

Çevirmen notu;

Arkadaşlar, merhaba;
Dizi içinde geçen Cybermen ifadesinin sonundaki -men eki kelimeyi çoğul hale getiriyor. Ancak ben Türkçeye çevirirken cümle içinde herhangi bir anlam kargaşası olmasın diye bölüm boyunca Cybermenler olarak çevirdim. Ki normalde yapmayacağım bir şeydir. Vikingler değil de Vikingsler demekten bir farkı yok çünkü. O yüzden bu seferlik affınıza sığınıyorum. Bir de çeviriyi sezon finali olduğu için ve sizleri çok fazla bekletmemek adına hızlı çevirmem gerekti. O yüzden yer yer yazım yanlışları, harf eksiklikleri vb. bazı hatalara denk gelebilirsiniz. En kısa zamanda tekrardan üstünden geçip güncelleyeceğim. Bir sonraki Doctor Who sezonunda görüşmek üzere. Hoşça kalın.

Ademyavuz6

Son Yorumlar

 1. derya Misafir

  yeni bölümler ne zaman ?

  0 0
 2. gencoguz Kayıtlı Üye

  Bolumde herkesi oldurmusler massallah,artik yeni sezonu bekliyoruz..

  0 0
 3. Veysel kelebek Misafir

  13. Doktor kız olmuş büyük bir ihtimalle doktor karakterini yapamaz en başından beri izlediğim diziyi Birakacam galiba

  0 -1
 4. Sila Gobekcioglu Kayıtlı Üye

  veysel kelebek o zaman defol git sanki koskoca dizinin senin izlemene ihtiyacı var çomar yasjhdkjsjdbsk

  0 0
 5. sensoy Misafir

  0 0
 6. Ömerbekdemir Misafir

  Bu doctor who yeni sezonları ne zaman başlayacak acaba bilen varmi

  0 0
  • Cem Misafir

   Ömer 2018 nisan ayında başlıyacak

   0 0
 7. M. Ufuk MİSTEPE Misafir

  Bir forumda “Merhaba Aralık 2017’de yılbaşı bölümünü izleyeceğiz.
  Dizinin 11. sezonu Nisan 2018’de başlayacak.” yorumunu gördüm.

  1 0
 8. Ali Misafir

  13. DOKTO BATIRICAK GİBİ! Sevdiğim dizi maf olmasın. Gay çıktı 🙂

  0 0
 9. Tikiara Kayıtlı Üye

  Oyunculara kızıyoruz hep ancak bir dizi yada izlencenin yapımı hakkında bilgimiz olmadığından oluyor. Dizi yapmak için her şeyden önce bütçe gereklidir. Bu bütçe yapımcılar tarafından sağlanır. Her yapımcı bütçeye katkıda bulunurken öyküde olması gereken bazı noktaları şart koşar. Yahudiler derneği bütçeye katkıda bulunursa şartları sizce ne olabilir? Eşcinseller derneği bütçeye katkıda bulunursa sizce şartları ne olur? İlaç şirketi? Araba Şirketi? vs vs diye gider. Sonuçta o kadar hevesle başlayan öykü yazarlarının elleri kolları bağlanır. Durup dururken karakterin bir yada birkaçı eşcinsel olmak zorundadır (Paranın gücü). Yahudiler? 2nci dünya savaşı bir bitmedi gitti. Şu kadar yahudi öldürülmüş müş de. Hiroşima ve Nagazakiden hiç kimse bahsetmez nedense. Hiroşima ve Nagazakide ölenler de sivil idi (kadın, çoluk çocuk ve yaşlılar).
  Bunların konumuzla ne ilgisi var diyenler olabilir. Üzgünüm ama doğrudan ilgilidir işte. Birkaç sağlam bütçeli yapımcı olunca diğer yardımcı yapımcıları kabul etmeyip öyküyü istedikleri gibi şekillendirebilirler. Çaresizlikten yada bütçe sıkıntısından dolay diğer ottan boktan yapımcıların parasına kalırsanız işte 12nci doktorda olduğu gibi işler sarpa sarar. Mükemmel bir oyuncu oluverir yapımcıların maskarası. Bir de şuna alışın artık; Her sezon arası yada sezon finalinde oyuncuların geleceği askıya alınır. Ya kaybolmuş yada ölmüş gibi gösterilirler. Bu bir ticari harekettir. Çekimlere devam edilmeden önce yeni sözleşmeler yapılır oyuncularla. Burada bazı oyuncular başarılı olduklarını düşünerek yüksek ücret talep edebilmektedirler. Yapımcılar hemen ölü kartını kullanırlar. Oyuncu ya verilen ücreti kabul eder yada diziden ayrılır (ölür). Bu ticari harekete alışın artık. Dizilerde her şey yapımcılara (Bütçe/Para) bağlıdır. Yeni yapımcıların gelmesi yada eski yapımcıların gitmesi diziye bambaşka bir anlam kazandırmaya yeter. Oyuncular ise birer aşçı gibidir. Verilen malzemeler ile en güzel yemeği yapmaya çalışırlar. Ne yazık ki herkes aşçı olamaz yada oyuncu olamaz. Aynı malzeme ile en güzel yemeği yapabilen en iyi aşçıdır oyuncudur. Umarım birazcık olsun bakış açınız değişmiştir. Saygılar.

  3 0
 10. mry123 Kayıtlı Üye

  Gitmek istemiyorum ,degismek istemiyorum demesi o kadar uzucuydu ki gitmesin….

  0 0

Önerilenler