Duyurular için linke tıklayın.https://dizipub.net/duyurular/

Duyurular

Sevgili arkadaşlar sitemize gelen bazı kronik kullanıcı sorunlarını bize bildirmenize gerek kalmadan kısaca anlatmak istedim.

1- “ses yok” , “bölümler açılmıyor” hataları ile ilgili sizden bize bildiride bulunmadan önce yapmanız gereken birkaç yöntemi açıklayacağım.

Sitemize gelen “ses yok” , “bölümler açılmıyor” bildirimlerinin %99’unda aslında herhangi bir sorun bulunmamakta. Peki bir sorun yoksa neden bölümler açılmıyormuş gibi görünmekte? Tecrübelerime dayanarak bunun birkaç nedeni olduğunu görmekteyim. Bunlar:

---a---  Kullanılan tarayıcı bazlı sorunlar olabiliyor bu nedenle en sorunsuz çalışan “Google Chrome” web tarayıcısını tercih etmenizi öneriyorum.

---b--- Kullandığınız tarayıcıya eklediğiniz eklentiler playerlerin çalışmasını engelliyor olabilir. Bunun için ise tarayıcı ayarlarınızı sıfırlayıp tekrar siteye girmek.

---c---  
Chrome Kullanan arkadaşlar bu tarz bir engelleme ile karşılaşırsa eklentiye tıklayıp engellemeleri iptal etmeleri gerekiyor.

---d--- Yurt içi yada yurt dışı vpn kullanan arkadaşlar vpn uygulamasından Türkiye serverini kullandıklarında sorun çözülmüş olacaktır. (Birkaç farklı ülke de giriyordu fakat isimlerini bilmiyorum deneyebilirsiniz).

Eğer bu yöntemeler sonucunda hala bölümleri izleyemiyorsanız bize bildirebilirsiniz.

2- Bu dizinin altyazılı versiyonu var neden dublajı yok?

Sevgili arkadaşlar dublajlı içerikler gerçekten çok düzensiz çıkıyor o nedenle ne zaman çıkacak? devam edecekler mi? gibi durumları emin olun bizde bilmiyoruz. Bizim yaptığımız günlük takiplerini yapıp düştüklerinde ise sizlere sunmak. O nedenle dublajlı içerikler gelmeye devam edecek fakat zamansal olarak (bizim elimizde olmayan nedenlerden ötürü) tutarsızca gelecek.

Bu arada sitemize eklediğimiz bir dizi için hem altyazı-hem dublajlı versiyonlarını aynı anda tarıyoruz. O nedenle imkanlarımız el verdiği sürece 2 versiyonuda ekliyoruz. Eğer sitemizde dublaj var altyazı yok yada tam tersi altyazı var dublaj yok ise muhtemelen sürüm çıkmamış, uyumsuz, kalitelisiz, senkron sorunlu, ses sorunlu, seed eden yok vs… vs… nedenlerle bulunmuyordur. Kısacası eğer uygun koşullar oluşursa eksik alternatifimizi tamamlarız.

3- Playeriniz donuyor takılıyor.

Donma sorunları yaşadığınızda sayfayı yenileyip tekrar izlemeyi deneyin. Hız konusunda herhangi bir sıkıntımız yok fakat server yoğunluğundan dolayı bazı serverlar kaldıramayabiliyor. O durumlarda sayfayı yenilemeniz durumu düzeltecektir. Bu konuda sıkıntı yaşayan arkadaşlar sayfayı yenilediğinizde de aynı sorunu yaşıyorsanız öncelikle https://www.speedtest.net/ bu adres üzerinden netinizde bir yavaşlık var mı diye bakın ardından hala sıkıntı devam ediyorsa o zaman bize ulaşın.

4- Sık gelen sorunlardan biri ise “dizileri nasıl indirebilirim?”

Sevgili arkadaşlar Pub Player ekli olan tüm bölümleri gönül rahatlığı ile indirebilirsiniz. Bunun için:

Videoyu açın ardından sağ altta bulunan indirme butonuna tıklayın ve yönlendirilen sayfada 60 saniye bekleyip istediğiniz çözünürlükte indirin.

5- Reklamlar ("eskiden bu kadar reklam yoktu")

"eskiden bu kadar reklam yoktu"  "bu kadar reklam olur mu?" "reklam izleyecektim araya dizi koymuşsunuz :) ) diye haklı olduğunuz yorumları görüyorum ama bilmediğiniz bir durum var ki işin arka tarafında maliyetlerimizi karşılayamayacak kadar zor durumdaydık. Rahatsız olduğunuz bu reklamları almazsak ilerleyen zamanlarda hiç reklam alamadığımız durumlarla karşılaşıyoruz ve bu durumlar bizi gerçekten yıpratıyor. Bu bağlamda sizlere ufak bir tavsiye verebilirim reklama bir kez tıklar ve açılan pencereyi kapatırsanız beklemek zorunda kalmazsınız 😉 Umarım bu reklam durumunu anlayışla karşılarsınız.

Hepinize keyifli seyirler diliyorum 🙋‍♂️