Duyurular için linke tıklayın.https://dizipub.net/duyurular/

×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Lütfen video açılmıyorsa öncelikle Alternatif butonuna tıklayarak diğer player seçeneklerinde çalışan bir alternatif olup olmadığını kontrol ediniz..

Bildirdiğiniz sorun 48 saat içerisinde ekibimiz tarafından giderilecektir. Artan trafik sebebiyle maalesef sorun giderildiğinde artık sizleri haberdar edemiyoruz.

Son Yorumlar

  Tüm Yorumlar

 1. Kübra Misafir

  İyi bir final olduğunu düşünmüyorum.
  Don’un hikayesi bitmedi. İç dünyasında yaşadığı karmaşıklıkları da basit bi dille kısaca anlattılar. Arada çok kopukluklar var. Duyguyu iyi veremediler. Belli ki diziyi finale götürmek zorunda kalmışlar.
  Genel olarak güzel diziydi. Bitmesine üzüldüm.

  0 0
  • lift my spirit higher Misafir

   Bu yorum herhangi birini küçümsemeyi amaçlamıyor, sadece fikirlerimi beyan etmek istiyorum.

   Dizinin bir bölümü veya bir sezonu, senaristlerin bir haftalık/aylık/yıllık çalışmalarının ürünü değil. Dizinin yazarı Matthew Weiner bu başyapıt için 4 sene kadar bir süre evine kapanıp reklamcılığı harfi harfine araştırdı ve tam teşekküllü script olarak yazmadıysa bile olay örgüsü başından beri belliydi. Dizinin sonunu, pilot bölümün(ilk bölüm) çekilmesinden sonra dizinin yayın haklarının herhangi bir kanal tarafından alınması beklenirken tek bir çekim olmadan geçen bir sene boyunca biliyordu. Hatta dizi henüz HBO tarafından dönem dizisi olduğu için reddedilmeden önce, AMC’nin ilgisini çekmeden önce dahi biliyordu, ki kendisi yazmıştı.

   Ve daha dikkatli izlemeni öneririm. Don’un iç dünyası en başından beri apaçık, duyguyu başından beri tam anlamıyla veriyorlar. Don’un hikayesinin kesin bir son ile bitmesi bu realistik, derin, televizyon izleyen kitleye doğrudan hitap etmeyecek kadar cüretkar bir başyapıta yakışmayacak kadar bayağılaşmış bir fikir. Zira Mad Men bir insan antolojisidir tabiri caiz ise, hayat kadar gerçektir, Mad Men insanının ahlak değeri kendilerini kandırabildiği kadardır, yani dizideki her karakter gerçek hayattaki insanlar gibi özel olduğuna inanır ve hepsi de hayatlarına mutlu devam etmek için bilinçsizce vicdani mastürbasyon yapar. Oysa hiçbir şey peri masallarından çıkmış gibi özel ve salt değildir. Söz konusu Don bile olsa, en yakınına karşı duyduğu sevgi saf ve gerçek değildir. İlk olarak şu ana kıyasla biraz daha farklı olan 60’ların insanı hayatının sosyal mecrasındaki kafa yapısını izleyicilerin iliklerine kadar hissettirmiştir. Kadınlarla olan ilişkilerinden sonra hep pişman olmuş, onları karşı koyamadığım bir tehdit gibi gören bana bile bir parça feminist hissettirmiştir Mad Men. İkinci olarak hiçbir zaman değişmeyecek, hep onunla birlikte kalacak libidosunun esiri olan, içgüdülerinin basitliği ve karşı koyulamazlığı sayesinde harikalar yaratan ama hiçbirinin kıymetini bilmeyen basit ve doyumsuz insanoğlunu gösterir bize. Bu yüzden de gerek sinematografi, gerek senaryo açısından her zaman harika olmasa da overall olarak hayatımda izlediğim en iyi sinema içeriklerinden biridir. Eğer bir gün yolunuz felsefe, psikoloji ve sosyoloji ile yeteri kadar kesişirse diziyi bir kez daha izleyin. Neleri fark etmediğinizi, edemediğinizi gördüğünüz ve anladığınız zaman Matthew’un bir dahi olduğunu anlayacaksınız.

   Kısaca Mad Men, senin aynı olanaklara sahip olduğunda ne olacağını, olabileceğini gösterir. Bunu amaçlamasa bile tam olarak budur Mad Men’in olayı. Başarının ve birlikte getirdiklerinin.

   1 0
 2. Madlove Misafir

  Gerçekten bir efsanenin sonu
  Önceki yorumlarda da bahsedilmiş ben de her izlediğim dizi de kendime yakın karakterler bulurum ama gerçekten bu dizi çok ayrı ben hiçbiriyle kendimi bağdaştıramadım ama o muhteşem New.York yaşamlarını o müzikler eşliğinde hayranlıkla izledim.
  Peggy ne kadar bazen ezik gibi hissedip sinir olmamı sağlasa da muhtemelen en sevdiğim karakterdi. Aradaki çocuksu hareketleri mimikleri yani aslında Elisabeth Moss u sevmem çok etkiliydi. Ve tabi
  Ki DonLa olanilişkileri çok iyiydi onu açıklayacak cümle bile kuramıyorum
  Pete ilk sezon boyunca nefret ettiğim bir evliliğe ve karaktere sahipti. Ama adam hayatını diziye yatırdı resmen ve sadıklığı ona başarı getirdi.
  Roger ‘a diyecek hiç bir sözüm yok adam böyle gelmiş böyle gider.
  Joan benim için ayrıydı ama son sezonlar da Don ‘a karşı davranışları ve çocuğuna “Hayatımı mahvediyorsun. “demesi ben de nefret uyandırdı.son sezondaslında o kadar da matah biri olmadığını yüzümüze yüzümüze çarptı.

  DONALD DRAPER Jon Hamm zaten diziye başlama sebebimdi ama dizinin muhteşemliğinde bu kadar etkisi olduğunu hiç düşünmemiştim. Sana da az küfretmedim ama gerçekten her bölüm sonunda da muhteşemliğini gözümüze soktun.

  Buraya kadar okudysanız siz de dizi bitiminde bunları konuşacak insan arıyorsununz demektir. Bu dizi için çok geç kalmışım 6. Sezonu biraz cnbc e /e 2 döneminde izlemiştim ama o dönemde daha çok komedi dizileri ile ilgileniyordum ancak şimdiki istikamet The Sopranos… Goodbye MadMen.

  1 0
 3. nina00_black Kayıtlı Üye

  Hep hatırlayacağım…

  0 0
 4. sedanur varol Misafir

  Ahh Don.. küçük yaşta yetim kalmış genelevde büyümüş psikolojisi bozuk bi çocuk askerde ölen birinin yerine geçen bi adam kimlik karmaşası sürekli bi kendini bulma çabası..her şeyi olan başarılı ama sonunda hep mutsuz bi adam..(ıssız adam ) neyse ki iç huzuru buldu sonunda..bence bunda seminerde konuşan Leonard ın etkisi oldu..”öldüğümde beni kimse umursamayacak” dediğinde Don dikkat kesildi.. (daha önceki bölümlerde Donun böyle bi konuşması var) sevilmediğine inan biriydi Don..bu adam ona yakın geldi ve kendini daha şanslı hissetti sanırım..sonunda ruhu arındı ve coco cola reklamı geldi…( bu arada reklam orijinal 1970)
  Keşke reklamı ofiste izliyo olsalardı herkesi Donı tebrik ederken bitirselerdi…ve Don’ı aşkı bulmuş mutlu bi aile babası olarak da görebilseydik.. işte başarı okey de ya aşk ta ?
  Sonuçta muhteşem bi dizi izledik hele ben 3 tur döndüm bu diziyi…4.yü de izlerim..
  hadi hep beraber dizi boyunca Don un yatmadığı kadınları sayalım 1.Paggy , 2.joan :))
  Ama Jon Hamm nasılda yakışmıştı bu diziye, 60 lı yıllara ,reklam sektörüne, bu karaktere..
  Donald Draper gönlümde hüküm süreceksin… I love Don ,Dick, Jon adın her neyse..
  aa bunun adı dan-dik ya la :))
  Roger , Roger olmasaydı kahkahalarımız tebessüm olarak kalırdı herhalde..LSD almadan da kafası güzel adam 🙂 her eve lazım ..
  Pete nefretin diğer adı 🙂 ohh sonunda çekti gitti..(bunun çocuğu sarışın değil miydi esmer olmuş:) Paggy’ nin onun çocuğunu doğurup evlatlık verdiğini bilse miydi acaba ?
  Paggy ile Stan ilk baştan beri çok iyilerdi geç kalınmış bi mutlu son ..Paggy çoğunlukla gıcıktı ama Don onu sevdiği için severdim arada 🙂
  Megan, Megan kim yahuu…
  Ps: Don’ın dizi boyunca kullandığı tüm kravatlar süperdi..

  2 0
  • emre Misafir

   yorum yapma gibi bir huyum yoktur fakat samimi yazın hoşuma gitti ve küçük bir düzeltme yapmak istedim. Önceki sezonların birinde Paggy, Pet’e çocuğunu doğurup evlatlık verdiğini söylemişti

   0 0
 5. Jon Hamm Misafir

  izlwyin pisman olmazsınız. LouAvery e bir yirmuh gelse iyiydi. Gosterus Meraklisi Don ozleyecegiz seni… tamamen bir haber iken kendime Jon Hamm (silindir makinası, Conan ın oglu Conn dan esinlenme) Jon Hamm ı kesfetttim. Sonra diziyi kesfettom ne goreyim ellahallaaa

  0 0
 6. Jon Hamm Misafir

  Tesekkurler dizipub

  0 0
 7. mstdnlr Kayıtlı Üye

  vay bee, muhteşem bir diziydi.

  0 0
 8. Durmuş Demircioğlu Misafir

  Muhteşem bir diziydi gerçekten. Don ne ekerse onu biçti. Şimdi iç huzurunu yakalamış görünüyor. Pete’yi hiç sevmezdim ama bu sezonda o da çok cana yakındı. Özellikle Don’u satmaması onun yanında olması büyük bir vefakarlıktı. Pete de Trudy’nin muhteşem bir hatun olduğunun geçte olsa farkına vardı. Trudy sen mükemmel bir hatunsun. Gerçekten Trudy gibi bir eşim olmasını isteyebilirdim. Bir araya gelmeleri çok sevindiriciydi. Bu dizi kesinlikle boş beleş bir dizi değildi. İnsan ilişkileri her şeyden önce kadın-erkek ilişkilerini iş-çıkar ilişkilerini çok iyi anlatan bir diziydi. Kesinlikle insana bir şeyler katıyor. Bakış açısı kazanıyorsunuz. Don kimlik bunalımında sürekli kaçmak ve sığınmak isteyen biriydi. Sığındığı da hep kadın ya da içki oluyordu. Ama Don Draper gibi olağanüstü bir karakteri önce yazan adamı daha sonra oynayan Jon Hamm’ı tebrik etmek gerek. Kesinlikle sıkıcı bir dizi değildi çok akıcıydı. Ve Peggy. Peggy çok sabırlı bir karakterdi. Aynı zamanda anlayışlı. Ne kadar hırçın olabilsede çok anlayışlı bir karakterdi. Gerçekten böyle bir dost ister insan. Sonunda aşkını doğru insanı bulduğunu görmek de sevindiriciydi. Donald Draper ile aralarında kardeş gibi ilişki vardı ki bunu izleyiciye çok iyi yansıttılar. Roger. Roger tüm karakterlerin içinde en matrak en eğlenceli karakterdi. Vurdumduymazlığı ya da yeri gelince vefalı olması gibi farklı özellikleri göstermişti bize. Dizide karakterlerin iç dünyası çok güzel yansıtıldı. Ne desem bilemiyorum. Gerçekten muhteşem bir diziydi. Kesinlikle benim için yeri özel Mad Men’in. Sadece daha geç farkettiğime üzülüyorum bu başyapıtı. Joan ve bir karakterin evrimi. Joan’ın nasıl evrildiğini adım adım gördük. Güce ulaşınca ki güce de onursuzca ulaştı. Nasıl sapıttığını nasıl insanları harcadığını da gördük. Don’un gözlerine baka baka onu şirketten atmaya çalışan Joan’ın nasıl son bölümlerde bir şey olmamış gibi Don’a gülümsediğini gördük. Joan bu kadar hızlı döndü çünkü yıllardır sanırım 14 yıl ajansta çalıştı. Ezik de değildi ama kendini ezilmiş gibi hissetti bu ezikliğin patlaması da güce ulaşınca sapıtmak oldu herhalde. Yine zengin bir kodoman buldu. Onu sevdiğine dahi inanmıyorum sırf parası için o kodomonla birlikte oldu. Kodomanda nasıl Joan’ın düşüncesizce davrandığını görünce bıraktı. Stan’i ilk başta sevmemiştim ona gıcık olmuştum. Ama Peggy’e de en çok o yakışırdı. Peggy’i anlamaya çalışan ya da yanında olan tek oydu çünkü. Peggy ve Donald Draper iki karakterde birbirine benziyor. İkiside kendisini bulmaya çalışıyordu. İkiside büyük bir denizde gibiydi. Peggy sonunda gemisini buldu. Don’da o denizde yüzmeyi tercih etti. Tek başına iç huzurunu yakalamaya. Bu arada YouTube da Don’s Tunes adlı kanal var. Mad Men’in tüm müzikleri ve o dönemin müziklerini paylaşıyor. Mad Men izleyicilerinin beğeneceklerinden eminim. Gerçekten harika bir diziydi. Efsaneydi. Her şeyiyle efsaneydi. Karakterleri bir ders konusu dahi olabilecek nitelikte bir diziydi. Jon Hamm’ın bu dizide aynı zamanda yapımcı(producer) olmasına şaşırmamalı. Böyle bir başyapıta destek olmuş olmalı aynı zamanda. DiziPub sana da teşekkürler. Çeviriler için. Mad Men, benim için bir efsane olarak kalacak. Yıllar geçse bile aynı tadı verebilecek bir dizi. Betty’e üzüldüm. Betty daha mutlu olabilirdi belki de. Belki de o da Don’u aldattığı için cezasını çekti. Ve Megan. Aslında ilk başta çok içten görünüyordu Megan. Ama onun da paragöz olduğunu gördük. Don’un yanında olmadı. Don’a laflar ettikten sonra bir milyon dolarlık çeki alıp sustu. Zaten Don o parayı vermese oyunculuk hayatını kurtarmayacak sürenecekti. Don orada iyisini yaptı. Bir kere arayıp sormadı Megan. Bence Don’u seven biri varsa Bettydi. Betty’nin içinde hala ona karşı sevgisi vardı bence. Paragöz biri de değildi. Diyecek söz bulamıyorum. Bir efsane gelip geçti sadece.

  1 0
 9. Sule Koc Misafir

  Bu diziyi bir kadin gozuyle izlemek cok baska. Hic soz edilmeyen cok ince detaylar var iliskilerde. Populerlesmesine ragmen tum sezonlar ozenle yazilmis.

  0 0
 10. Aytac Misafir

  Bir 3 sezon daha gideri vardı Don’un dönüşü, Beth’nin mucize eseri kanseri yenmesi ve ikinci baharı yaşamaları mesela..

  0 0

Önerilenler