Duyurular için linke tıklayın.https://dizipub.net/duyurular/

×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Lütfen video açılmıyorsa öncelikle Alternatif butonuna tıklayarak diğer player seçeneklerinde çalışan bir alternatif olup olmadığını kontrol ediniz..

Bildirdiğiniz sorun 48 saat içerisinde ekibimiz tarafından giderilecektir. Artan trafik sebebiyle maalesef sorun giderildiğinde artık sizleri haberdar edemiyoruz.

Son Yorumlar

 1. gencoguz Kayıtlı Üye

  Melankoli ve yas kavramları ayrı ayrı tarihler boyu üzerine sıkça konuşulan tam anlamıyla bir tanıma sahip olmayan ancak evrensel olarak gösterilen tepkiler üzerinden tanımlanmış kavramlardır. Melankoli üzerinden eski çağlardan günümüze kadar birçok araştırma söz konusuyken yas kavramı biraz daha kişiye, yaşa ve kültüre göre değişiklik gösteren bir kavram olarak karşımıza çıkıyor. Ancak yine de yasın da belli kabul edilmiş çeşitleri ve tepkileri bulunuyor.
  Yakınlarını kaybedenlerin yaşadıkları hüzün ve depresyon duygusu olarak tanımlanan yas ile kişinin kendi içinde sevgi nesnesi kaybından yarattığı melankolinin dışa yansımaları aynı gibi görünse de birbirinden farklı kavramlar olduğunu S. Freud ‘Yas ve Melankoli’ araştırmalarında oldukça net bir şekilde ele almıştır.
  Melankolik tavırlarını, hatta tedavi sürecini filmlerine yansıtan Lars Von Trier ise bu iki kavramın çok açık farkını ‘Melancholia’ filmiyle izleyenlerin önüne sermiştir.

  0 -3
  • gencoguz Kayıtlı Üye

   hahahah bu ne 😀

   0 -1

Önerilenler